• uludağ sözlük chat odası

  .
  ZiH̨̢̀i͚̹Ņ͟͝SE͎͔̪L̖ ̅̏̃҉SO̅RU̿͂ͣǸ̅̏ ͋̅͊Y̷̸͟Aͯ̋̈RDIͫ̄͠M̄̃̏ ͑ͪͬE̒̎ͫDiͥ̌͑N
  MENTAL COKUNTU
  ⣿⣯⣿⣿⣿⣶⣶⣶⣶⣤⣤⣤⣀
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷
   ⠈⠻⣿⡛⠉⠭⠉⠉⢉⣿⣿⣧
  ⠲⣶⠖⠄⠄⢿⣿⠄⠶⣶⣾⣿⣿⣿⣿⣧
    ⠺⢿⡗⠄⣹⣿⣿⠿⣟⣿⡏
    ⠤⠤⢾⣿⣿⣿⣦⠘⡿
   ⠈⢻⡿⣷⣶⣶⣤⣤⣤⣶⣦
    ⣽⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡟
    ⠘⠿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿
     ⠉⠉⠛⠋
  Adım 1) Mental Çöküntü
  Adım 2) Mental Çöküntü
  Adım 3) Mental Çöküntü
  Adım 4) Mental Çöküntü
  Adım 5) M͋͊͠e̾̈́̕n͘͝ẗ́͌̐à̀̿l͐́̕ Ç͒̓͘ö̀̾̚k͑͒̕ü̚̕n̒̈́̔t͊̽͝ü̐́͠
  Adım 6) M̶͘͝e̴̛̓n̴͇̎t̵͐̐a̸̋̓l̷̆̓ ̴͗͝Ç̶̓́ö̶̈̂k̴̮̽ü̷̎͘n̴̤͛t̸͗̆ü̵͗͠ ̸̦̈́
  Adım 7) Ḿ̶̚ẽ̴̾n̶̑̉t̴̔͝a̶͗̎l̸̛̐ ̶̃̓Çöküntü
  Adım 8) M.
  2 ... peacekeeperx
 • leyla zana

  .
  http://www.youtube.com/watch?v=_JjYfDVxXno
  2 ... ankaragucumegitti
 • at avrat hard rock

  .
  (bkz: efrim menuck kim amk)
  2 ... at avrat hard rock
 • hdp terörist değildir diyen tip

  .
  Hdp'liler pkk'yı temsil ettiklerini gizleme gereği bile duymadığına göre dolaylı yoldan pkk'nın da terör örgütü olmadığını ima eden kişidir.
  8 -3 ... orijinal kemalist teorisyen
 • inşaat sektörü

  .
  (bkz: bitmiştir)
  3 ... kale3112
 • hitmonchan

  .
  hitmonlee'den daha çok severdim kendisini.

  ayrıca yanlış bilgilendirme yapmayalım. adını bruce lee'den alan hitmonlee'dir. sonu lee ile bitiyor zaten.
  hitmonchan ismini jackie chan'den almıştır. isminin sonu chan'dir.
  1 ... aslolan fenerbahce dir
 • infernape

  .
  pual denen adam, en gelişmemiş halindeyken güçsüz olduğunu düşünüp bırakmıştır kendisini. ash kendisini takımına almıştır ve git gide güçlenerek, evrimleşerek de sağlam bir pokemon olmuştur. hikayesi tıpkı ilk sezonda güçsüz olduğunu düşünüp charmander'ı bırakan adam ve ash'ın charmander'ı takıma alıp charizard'a kadar evrimleşip çok güçlenmesine benzer.
  1 ... aslolan fenerbahce dir
 • kapitalizmi anlayamamış türk insanının dramı

  .
  oldukça endişe verici bir ne yazık ki dramıdır, senelerdir bir oyun gibi sahnenelen.. günümüzde, türlü aksaklıkları, açmazları, ne doğulu ne batılı dolayısıyla arada derede, zaman zaman isyankar zaman zaman da elinden oyuncağı alınmış bir çocuk misali olmamızı tümüyle açıklar bu dram.

  olayı en başından ele almak gerekirse;

  mustafa kemal atatürk, milli mücadele döneminden zaferle çıkıldıktan sonra malumunuz türlü ıslahatlara, inkılaplara yönelmiş ve devletçi bir politika gütmüş ve türkiye cumhuriyeti'nin temellerini atmıştır. o günlerde gerek tbmm'de yaptığı konuşmalar gerek ise nutuk'da dile getirdiği şeylerin bir bölümü devletin ekonomi politikasına yönelikti. bu da devletin siyasi üslubunu, ideolojisini malumiyetle ifade etmekte. yani, kendi siyasi çıkarlarımız için asla bir devlete saldırmayacağız, topraklarına göz dikmeyeceğiz. ancak dışardan bize bir saldırı olursa kendimizi savunmak için kan dökeceğiz. ve kendi yağımızda kavrulacağız mütemadiyen.

  gazi'nin o yıllardaki açıklamaları, düşünceleri kesinlikle mantık silsilesinde. devletin o zaman ki halini düşünürsek gayet rasyonel bir davranış. ve ülkenin her bir yanı devlet sermayesiyle oluşturulmaya başlanmış. ve bilindiği üzre devletçilik de atatürk inkilapları arasında yerini almıştır. ve hala da o özelliğini korumaktadır, yerinde yeller esse de, bu da bizim ne kadar şematik bir millet olduğumu göstermekte kanaatimce.

  fakat çok partili siyasi hayata geçmemizden sonra halk ciddi anlamda- menderes iktidarı sırasında- zenginlenmiş, sosyal sınıflar oluşmaya başlamıştır. demokrat partinin baskıcı ve liberalizmle müthiş bir şekilde tezat oluşturan özgürlük anlayışıyla türk halkı yine kendi yağında kavrulmayı seçmiş menderes'in idamıyla da yine bir fırsat kaçmıştır. halk yine ezilen, devlet için olma psikolojisi güden, kendi gücünden bi haber nemenem bir şey konumundadır. zira birey diye bir şeyden habersizdir ve kitleler halinde acı çekme mutlu olma paydası altında toplanmıştır.

  günümüze kadar ise demokrasinin hiçbir şekilde ülkeye sirayet etmemesinden dolayı- darbeler, muhtıralar- ülke insanı kısır bir sağ- sol çekişmesi içinde kalmış, ülkenin umudu olan gençler anti amerikancılık gibi komik bir hülya içinde yaşamış, toplum için varız psikolojisi yine güdülmüş, kendi başlarına yine kendileri için bir şey ifade etmemişlerdir.

  bu nedenlerden ötürüdür ki biz hiçbir zaman kapitalizmi anlayamamışızdır. onu hep sömüren, filmlerin kötü karakterlisi sanmışızdır. zira bunun temel sebebi onu anlamak yerine anlayamadığın bir şeyi- amerika ve ingiltere- habire protesto etmek ve dışlamaktır. en başından beri kendi yağımızda olalım gibi ezik, aşağılık, mağlup duygularla hayatımızı idame ettirmemizden ki her zaman ezik adam tripleri atmışızdır.

  temel sorunumuz ise yine bu bağlamda duygusallıktır. günlük hayatımızda nasıl bir komşumuza davranıyorsak, nasıl her zaman nerde o eski ramazanlar, eski mahalleler diyorsak işte devletlerle olan münasebetimiz de bu kadar duygusal ve hiç pragmatist değil. herkesi kendimiz gibi sanıp herkesin iyi insanlar iyi devlet olduğunu düşünüyoruz biz. bir kere olayı iyi kötü kavramları içerisinde değerlendiriyoruz ki tüm bu münasebetler iyinin ve kötünün ötesinde, üstünde şeylerdir aslında.

  toparlayacak olursak; aslında bunun temeli mustafa kemal'den öteye dayanıyor. yani kurtuluş savaşı öncesine. bu sorun aslında osmanlı devleti'nin kötü bir mirasıdır bize. bir milliyetçilik akımını - 1789 fransız ihtilali- aklı başında politikalar uygulayarak atlatsaydı şu an belki de dünyaya amerika, ingiltere ve türkiye üçlüsü hükmediyor olurdu. lakin bu işler bize ezbere anlatıldığı gibi tamamen hoşgörüyle - osmanlının hoşgörüsü- olacak şeyler değil vesselam. hoşgörü ekonomik bir politika değil zira.
  3 -1 ... alone with everybody
 • 2008

  .
  youtuberlar yok,
  aleyna tilki yok,
  reynmen yok,
  suriyeliler yok,

  msn var,
  knight var,
  silkroad var,
  winamp var,
  gta san andreas var,
  nokia 6600 var,
  samsung e250 var,
  irem - hayalet sevgilim var..

  akşam ezanına kadar oyun oynuyorsun,
  dolar 1.1 tl,
  arkadaşlık, dostluk, samimiyet var..
  5 ... deep house
 • kenan alpay

  .
  paçalarından cehalet akan, cemaatevi hikayeleri ile tarih bildigini zanneden fikir tartışmalarında karşı tarafın tezini çürütemeyince işi dalgaya vuran karşısındakinin babasına hakaret edebilecek kadar seviyesizleşen şakirt.

  http://www.youtube.com/watch?v=lqs_bw09-PU

  kenan alpay

  kenan alpay
  6 ... dennishan
 • solun ibneleşmesi

  .
  nerede o eski solcular?? dedeniz stalin'in falan kemikleri sızlıyor.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2154044/+
  4 -3 ... bilimsiz kurgu yazari
 • sabah

  .
  http://www.sabah.com.tr/k...event-kircadan-sok-sozler

  --spoiler--
  Hızını alamayan Kırca, Başbakan Erdoğan'ı BOP Eş Başkanı gibi göstererek, "Yakında paraların üzerindeki Atatürk kalkacak onun yerine bir ata binmiş BOP Eş Başkanı, at şahlanmış, ağzı köpüklü, gözünde de tezek var.' ifadelerini kullandı.
  --spoiler--

  http://www.youtube.com/watch?v=pZyV9eFxMTI
  1 ... lan senin de nickinin de amk